LAUREATES OF PAST COMPETITIONS 
26.jpg

2019

IV International "Young Organist" Competition

I group

1st prize

Irina Kryukova

2nd prize

Tagir Zhizenko

Georg Schäfer

III prize

Alisa Savvushkina

Maria Michelle Jaunzems

II group

1st prize

Fedor Skopin

Alexey Osipov

2nd prize

Grigory Melekhov

III prize

Maria Shorohova

III group

1st prize

Jean-Aurel Davidyuk (on the photo)

2nd prize

German Leonov

III prize

Pelageya Kostina

Anahit Hovhannisyan

Diploma

Maria Nasikan

III International "Young Organist" Competition

I group

2nd prize

Milovanov Matvey

2nd prize

Melekhov Grigory

Alexey Osipov

III prize

Durnovo Evgeniya

 

Diplomas

Boldyrev Yuri

Shorohova Maria

II group

1st prize

Fedotov Georgy

2nd prize

Kostina Pelageya

2nd prize

Hovhannisyan Anahit

Rajamäe Eric

Diplomas

Skopin Fedor

Leonov German

III group

1st prize

Tsarev Ivan (on the photo)

2nd prize

Shabalina Elizabeth

III prize

Oiler Lucas

Diplomas

Lobanova Elizabeth

Sheiko Andrey

Egorov Artyom

Иван Царев.jpeg

2017

Скоморохов.jpg
Скоморохов.jpg

2015

II International "Young Organist" Competition

I group

1st prize

not awarded

2nd prize

Skopin Fedor
Naruson Andres
Milovanov Matvey

III prize

Moiseeva Evgeniya

Terekhanov Ivan

Fedotov Georgy

Diploma

Melekhov Grigory

Pavlov Sergey

Special Prize

the youngest participant

Milovanov Matvey

II group

1st prize

Kundukhov Alikhan

2nd prize

Red Sophia

III prize

Dzakhoeva Elizaveta

Kolesova Inessa

Sperotto Alexandra

III group

1st prize

Skomorokhov Vladimir (on the photo)

2nd prize

Ivanshina Tatiana
Calice Gretta

III prize

Ivan Gavrikov

Tsarev Ivan

 

Diploma

Borisova Anna

Ksenofontova Veronica

2013

I International "Young Organist" Competition

I group

1st prize

Kundukhov Alikhan

2nd prize

Kostina Pelageya

III prize

Gusakov Mikhail

Dzyura Christopher

Pavlov Sergey

Diploma

Zaitseva Maria

Mikhailov Alexander

II group

1st prize

Skomorokhov Vladimir


2nd prize

Jeanne Anastasia

III prize

Callis Gretta

Diploma

Balyberdin Vsevolod

Tsarev Ivan

III group

1st prize

Chernyshova Polina (on the photo)


2nd prize

Mona Rozdestvenskyte


III prize

Ivan Gavrikov

Markevich Maria

_MG_2514.jpg